KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417123

nr 1641 7123

Hans Viksten

(1926-1987), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 74, "vid husknuten". Olja på duk, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 9 september 2024
kl 19:48:20

Hans Viksten

Läs mer om Hans Viksten