KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824559
nr 1382 4559
Hans Prins
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Hans Prins (f. 1908), Sverige, "Musik vid Siljan". Ej signerad. Olja på pannå, 120x98cm, yttermått inklusive ram: 129x107cm
Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:42:03
1/3 18:16:38
Hans Prins
Läs mer om Hans Prins