KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16032032
nr 1603 2032
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, Riddarfjärden med stadshuset. Olja på pannå, 60x120 cm, yttermått inklusive ram: 65x126 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:28:58
4/3 15:39:48
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson