KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848079
*
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:57:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 17:43:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 17:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död 1977.Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55