KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13273369
*
nr 1327 3369
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:54:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 22:58:19
1
100 kr
12/5 01:19:37
2
Vinnande bud
13/5 17:10:47
3
200 kr
13/5 17:10:47
2
250 kr (Budbetjänt)
17/5 20:54:29
1
300 kr
17/5 20:54:29
2
350 kr (Budbetjänt)
18/5 18:45:42
4
600 kr
18/5 18:45:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
*
Gustav Rudberg
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 1327 3369
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 22:58:19 | 1 | 100 kr |
12/5 01:19:37 | 2 | Vinnande bud |
13/5 17:10:47 | 3 | 200 kr |
13/5 17:10:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/5 20:54:29 | 1 | 300 kr |
17/5 20:54:29 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/5 18:45:42 | 4 | 600 kr |
18/5 18:45:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32