KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12532003

nr 1253 2003

Gustav Rudberg

(1915-2001), Sverige

Oljemålning, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. "På väg till Hven". Signerad Rudberg. Olja på pannå, 50x65

Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,

måndag 6 maj 2019
kl 18:31:27

Gustav Rudberg

Läs mer om Gustav Rudberg