KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577187
*
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 20:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 16:48:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Läs mer om Gustav Grafström
nr 1457 7187
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, "siesta". Olja på pannå, 59x39cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 16:48:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Grafström
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.Läs mer om Gustav Grafström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav grafström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48