KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534058
nr 1453 4058
Gustaf Wolmar
(1880-1971), Sverige
Oljemålning, Landskap med träd. Monogramsignerad GW, -12. Olja på duk, 47x57 cm, yttermått inklusive ram: 59x69 cm
Gustaf Wolmar, svensk målrare född i Kristinehamn 1880, död 1971 i Köpenhamn.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:02:05
150 kr
Gustaf Wolmar
Läs mer om Gustaf Wolmar