KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955381
nr 1395 5381
Gustaf Magnusson
(1890-1957), Sverige
Oljemålning, Eka vid brygga. Signerad, numrerad 1937. Olja på pannå, daterad 37x44, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Gustaf Magnusson, svensk målare född 1890, död 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:50:33
1/5 08:41:27
Gustaf Magnusson
Läs mer om Gustaf Magnusson