KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12544324
nr 1254 4324
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, Gustaf Höglund, Vid Fäda kvarn, signerad. Olja på duk, 60x50
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
måndag 13 maj 2019
kl 19:11:59
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund