KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968246
nr 1296 8246
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, "Costa Brava kusten", Signerad. Olja på duk, 45x54 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:24:58
7/12 23:50:18
100 kr
9/12 19:04:51
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund