KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235602
*
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:14:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 18:42:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
nr 1423 5602
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Västkust. Signerad. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 34x44 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 18:42:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västkust
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



