KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14455374
nr 1445 5374
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 59x48cm, yttermått inklusive ram: 74x64cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 januari 2022
kl 19:39:01
100 kr
150 kr
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström