KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732021

nr 1373 2021

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Klara sjö. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:58:48

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström