KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409507
*
nr 1240 9507
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, Penslar i vas, signerad. Olja på pannå, 40x32
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 19:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 15:55:55
1
150 kr
11/3 18:39:53
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Läs mer om Gunnar Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar persson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar penslar i vas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Läs mer om Gunnar Persson
nr 1240 9507
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Oljemålning, Penslar i vas, signerad. Olja på pannå, 40x32
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 15:55:55 | 1 | 150 kr |
| 11/3 18:39:53 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Persson
Gunnar Persson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1908, död 1975.Läs mer om Gunnar Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar persson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar penslar i vas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



