KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613087
nr 1461 3087
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kust. Olja på duk, 60x73, yttermått inklusive ram: 77x90 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:28:32
16/4 08:19:01
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg