KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808113
nr 1480 8113
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Kust. Monogramsignerad. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 56x71 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:57:10
28/7 07:49:40
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg