KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406045
nr 1640 6045
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, "Vinter". Signerad. Olja på pannå, 39x58 cm, yttermått inklusive ram: 42x62 cm
Kondition: slitage, krackeleringar
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:52:27
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson