KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846073

nr 1384 6073

Gunnar Bergquist

(1903-1995), Sverige

Oljemålning, Söder Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 40x51, yttermått inklusive ram: 46x58 cm

Gunnar Bergquist, svensk målare född 1903, död 1995.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 mars 2021
kl 18:05:52

Gunnar Bergquist

Läs mer om Gunnar Bergquist