KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543085

nr 1554 3085

Gudrun Holm

(f. 1913), Sverige

Oljemålning, Köpingsviks Kyrka Öland. Signerad, daterad 1943. Olja på duk limmad på pannå, 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x51 cm

Gudrun Holm, svensk målare född i Berlin 1913.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 7 augusti 2023
kl 18:16:18

Gudrun Holm

Läs mer om Gudrun Holm