KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994037
nr 1299 4037
Greta Löfgren
(1884-1944), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 70x60 cm
Greta Löfgren, svensk bildkonstnär född 1884, död 1944.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:15:01
6/1 15:40:16
Greta Löfgren
Läs mer om Greta Löfgren