KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14011017

nr 1401 1017

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Oljemålning, Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Signerad, daterad 1933, landskap. Olja på duk, 44/49, yttermått inklusive ram: 54x59 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 31 maj 2021
kl 19:11:56

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 31 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell