KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15889133
nr 1588 9133
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 78, Interiör med eldstad. Olja på duk, 61x54 cm, yttermått inklusive ram: 68x62 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 december 2023
kl 20:54:00
18/12 20:42:04
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell