KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15773092
*
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 19:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 10:56:44
1
100 kr
13/11 17:40:17
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 10:56:44 | 1 | 100 kr |
| 13/11 17:40:17 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



