ART / Oil paintings / Oil painting 15075105
nr 1507 5105
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Götrik Örtenholm (1913-2005), Sweden. Stockholm, Sweden, vy mot Riddarholmen och Gamla Stan. Signed, dated 1944. Oil on panel, 61x82 cm, outer dimensions including frame: 81x102 cm,
OIL PAINTING, Stockholmsmotiv, vy mot Riddarholmen och Gamla Stan. Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 61x82 cm, yttermått inklusive ram: 81x102 cm
Götrik Örtenholm, Swedish painter, born 1913, dead 2005.
1500
SEK 1000
Monday December 5 2022
at 19:38:06
5/12 19:24:25
Götrik Örtenholm
Read more about Götrik Örtenholm