KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344121
*
nr 934 4121
Gösta Ydström
(1861-1952), Sverige
Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Räv i vinterlandskap, signerad. 64x91
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:20:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:45:51
1
2.400 kr
12/1 17:50:15
2
2.400 kr
12/1 17:50:15
1
2.400 kr (Budbetjänt)
12/1 17:50:48
2
2.600 kr
12/1 18:00:50
1
3.000 kr
12/1 18:03:05
2
3.000 kr
12/1 18:03:05
1
3.000 kr (Budbetjänt)
12/1 18:03:32
2
3.200 kr
12/1 18:05:26
1
3.400 kr
12/1 18:06:48
2
3.600 kr
12/1 18:08:36
1
3.800 kr
12/1 18:10:05
2
4.000 kr
12/1 18:14:47
1
4.200 kr
12/1 18:15:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström olja oljemålning oljemålningar räv i vinterlandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
*
Gösta Ydström
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4121
Gösta Ydström
(1861-1952), Sverige
Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Räv i vinterlandskap, signerad. 64x91
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 12:45:51 | 1 | 2.400 kr |
12/1 17:50:15 | 2 | 2.400 kr |
12/1 17:50:15 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
12/1 17:50:48 | 2 | 2.600 kr |
12/1 18:00:50 | 1 | 3.000 kr |
12/1 18:03:05 | 2 | 3.000 kr |
12/1 18:03:05 | 1 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:03:32 | 2 | 3.200 kr |
12/1 18:05:26 | 1 | 3.400 kr |
12/1 18:06:48 | 2 | 3.600 kr |
12/1 18:08:36 | 1 | 3.800 kr |
12/1 18:10:05 | 2 | 4.000 kr |
12/1 18:14:47 | 1 | 4.200 kr |
12/1 18:15:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström olja oljemålning oljemålningar räv i vinterlandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30