KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455058
*
nr 1245 5058
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 19:23:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 14:57:37
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Läs mer om Gösta Sundvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Läs mer om Gösta Sundvall
nr 1245 5058
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 14:57:37 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk mÃ¥lare född 1900 i Stockholm, död 1957.Läs mer om Gösta Sundvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55