KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009258
*
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:26:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 21:39:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 21:39:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk mÃ¥lare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



