KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629533

nr 1562 9533

Gösta Idås

(1912-1996), Sverige

Oljemålning, Segelbåt. Signerad och daterad -62. Olja på pannå, 78x26 cm, yttermått inklusive ram: 85x33 cm

Kondition: krackeleringar, mindre färgbortfall

Gösta Idås, svensk konstnär född 1912, död 1996.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 11 september 2023
kl 18:47:30

11/9 15:56:01 1      Vinnande bud

Gösta Idås

Läs mer om Gösta Idås