KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15443059

nr 1544 3059

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Skärgårdsmotiv, monogramsignerad. Olja på pannå, 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x33 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

400 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 maj 2023
kl 20:35:11

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius