KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139271

nr 1313 9271

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Skärgård, "Fjärd och Ö". Signerad. Olja på duk, 64x91 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 16 mars 2020
kl 18:07:30

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius