KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16427232
nr 1642 7232
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Gåsemora kvarn, Fårö". Olja på duk, 92x66 cm, yttermått inklusive ram: 85x112 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 september 2024
kl 19:50:18
13/9 18:01:07
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius