KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075143
nr 1507 5143
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, kust. Olja på duk, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:27:59
600 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius