KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307245

nr 1530 7245

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, "Lapplandshöst". Signerad. Olja på duk, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 mars 2023
kl 18:22:30

25/3 17:33:17 1      600 kr
27/3 17:47:58 2      Vinnande bud

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius