KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733343
nr 1473 3343
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 64x80 cm, yttermått inklusive ram: 80x95 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 juni 2022
kl 19:41:48
6/6 10:36:27
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius