KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685171
nr 1568 5171
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Fårö. Monogramsignerad. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:36:00
2/10 15:46:23
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius