KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13668700
*
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 20:33:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 22:01:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Läs mer om Georgij Fetcó
nr 1366 8700
Georgij Fetcó
(1923-2001), Sverige
Oljemålning, "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
Georgij Fetcó, svensk målare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 22:01:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georgij Fetcó
Georgij Fetcó, svensk mÃ¥lare, konstpedagog och keramiker född 1923 i Istanbul, död 2001 i Ekerö.Läs mer om Georgij Fetcó
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georgij fetcó olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17