KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073136
*
nr 1307 3136
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, Strand. Olja på duk, 53x64 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 19:32:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 11:19:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Georg Lodström
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lodström olja olja på duk oljemålning oljemålningar strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Georg Lodström
nr 1307 3136
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, Strand. Olja på duk, 53x64 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 11:19:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Georg Lodström
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lodström olja olja på duk oljemålning oljemålningar strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



