KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13565498

nr 1356 5498

Georg Lindström

(f. 1912), Sverige

Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Motiv från Gamla Stans kaj. Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 59x70 cm

Georg Lindström, svensk målare, skulptör och tecknare född 1912.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:47:05

Georg Lindström

Läs mer om Georg Lindström