KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17191002
nr 1719 1002
Georg Arsenius
(1855-1908), Sverige
Oljemålning, Georg Arsenius (1855-1908), Hästar på strand. Signerad "Concarneau", daterad 1882. Olja på duk, 62x98 cm, yttermått inklusive ram: 86x122 cm
Kondition: skadad ram
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 20:42:42
- Klassiska
25 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Georg Arsenius
Läs mer om Georg Arsenius