KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308004
*
nr 1230 8004
Gabriel Strandberg
(1885-1966), Sverige
Oljemålning, Stockholm, signerad. 1936. Olja på pannå, 33x40
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 19:39:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 20:39:03
1
300 kr
17/1 21:56:09
2
Vinnande bud
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Läs mer om Gabriel Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel strandberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Gabriel Strandberg
nr 1230 8004
Gabriel Strandberg
(1885-1966), Sverige
Oljemålning, Stockholm, signerad. 1936. Olja på pannå, 33x40
Gabriel Strandberg, svensk målare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 20:39:03 | 1 | 300 kr |
| 17/1 21:56:09 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Gabriel Strandberg
Gabriel Strandberg, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död i Stockholm 1966.Läs mer om Gabriel Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel strandberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



