KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658066
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 december 2020
kl 18:08:52
3/12 00:34:48
Fritz Rosenthal
Läs mer om Fritz Rosenthal