KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144715
nr 1214 4715
Fritz Holmer
(1906-1967), Sverige
Oljemålning, Utsikt. Signerad, daterad -38. Olja på duk, 56x40 cm
Fritz Holmer, svensk målare och grafiker född 1906 i Borås, död 1967 i Portugal.
Utrop:
500 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:47:27
Fritz Holmer
Läs mer om Fritz Holmer