KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029394
nr 1502 9394
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Tallar. Signerad. Olja på duk. Olja på duk, 56x66 cm, yttermått inklusive ram: 76x88 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 november 2022
kl 19:36:48
14/11 18:59:19
14/11 19:00:05
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard