KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746590
*
nr 1274 6590
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 43x63cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 19:08:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:38:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
nr 1274 6590
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 43x63cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/9 12:38:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



