KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677262

nr 1467 7262

Folke Wilhelmson Berg

(1896-1974), Sverige

Oljemålning, Paris. Signerad. Olja på duk, 53x55 cm, yttermått inklusive ram: 60x63 cm

Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 16 maj 2022
kl 20:45:21

16/5 20:40:21 1      Vinnande bud

Folke Wilhelmson Berg

Läs mer om Folke Wilhelmson Berg