KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556234
nr 1455 6234
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsvy. Signerad. Olja på pannå, 34x41cm, yttermått inklusive ram: 47x55cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
måndag 21 mars 2022
kl 18:42:06
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter