KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8779412
nr 877 9412
Folke Johansson
(1912-1980), Sverige
Oljemålning, Folke Johansson (1912-1980), Mor & barn, signerad
Kondition: slitage
Folke Johansson, svensk målare och tecknare född 1912, död 1980.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2014
kl 19:52:23
24/2 19:46:57
24/2 19:49:00
Folke Johansson
Läs mer om Folke Johansson
All världens barn (Lisa Larson)