KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746153
*
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 21:21:27
1
1.200 kr
6/9 21:48:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Läs mer om Ferdinand Fagerlin
nr 1274 6153
Ferdinand Fagerlin
(1825-1907), Sverige
Oljemålning, Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige, tillskriven. Läsande man. Ej signerad. Olja på pannå, 25x25 cm
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 21:21:27 | 1 | 1.200 kr |
6/9 21:48:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Fagerlin
Ferdinand Fagerlin, svensk bildkonstnär född 1825, död 1907.Läs mer om Ferdinand Fagerlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ferdinand fagerlin läsande man olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37