KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052182

nr 1405 2182

Fanny Hjelm

(1858-1944), Sverige

Oljemålning, Fanny Hjelm (1858-1944), Sverige. Landskap med betande kor. Signerad, daterad 1885. Olja på duk, 32x44, yttermått inklusive ram: 54x68 cm

Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.

Utrop:

4.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 4.000 kr (per 09:22:01)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6

Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 19:54:58

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Fanny Hjelm

Läs mer om Fanny Hjelm